تعمیرات و نگهداری موتور پمپ

  • 0 نظر

تعمیرات و نگهداری موتور پمپ

پمپ آب ابزاری کاربردی در صنایع مختلف است که برای انتقال آب در مناطقی که آب فشار کمی دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. همه ابزارها و تجهیزات صنعتی بعد از مدتی ممکن است دچار خرابی و آسیب شوند و عملکرد مناسبی نداشته باشند. به همین دلیل قصد داریم در این مطلب شما را با تعمیرات و نگهداری موتور پمپ آشنا کنیم.اگر به دنبال کسب اطلاعات و یا خرید موتور پمپ‌ روبین PTG307 هستید با کارشناسان ما تماس بگیرید.


اصول و روش تعمیرات و نگهداری موتور پمپ

یکی از مزایای استفاده از پمپ آب این است که نیازی به شرایط نگهداری سخت و پیچیده ندارد و سال‌ها قابل استفاده است. اما به شرط اینکه با شرایط تعمیرات و نگهداری موتور پمپ آشنا باشیم. موارد زیر مهم‌ترین نکات کاربردی برای نگهداری از پمپ آب است.


برنامه زمانی برای بررسی پمپ آب

یکی از مهم‌ترین اصولی که برای نگهداری صحیح از پمپ آب باید بدانیم این است که باید هر چند وقت یک بار عملکرد آن را بررسی کنیم. زیرا کارکرد پمپ آب موجب فرسودگی آن می‌شود و دیگر نمی‌تواند مانند روز اول عملکرد مطلوبی داشته باشد. به طور مثال لازم است هر چند وقت یکبار فیلتر پمپ آب تعویض شود تا دستگاه به خوبی کار کند و بتواند آب را از مناطقی که فشار کمی دارد جابه‌جا کند.

در صورتی که فرد دانش و تخصص کافی در این زمینه نداشته باشد و از عهده بررسی وضعیت پمپ آب برنیاید، می‌تواند از کمک متخصصین و تعمیرکاران باتجربه استفاده کند.


روغن‌کاری پمپ آب

یکی دیگر از اصول ضروری که برای تعمیرات و نگهداری موتور پمپ باید به آن توجه داشته باشیم، روغن‌کاری منظم پمپ آب است. دستگاه‌ها و تجهیزات مختلف برای کارکرد بهتر به روغن‌کاری نیاز دارند تا قطعات بتوانند به صورت هماهنگ با هم کار کنند.

نکته مهمی که درباره روغن‌کاری پمپ آب باید بدانیم شیوه صحیح انجام این کار و استفاده ازروغن به اندازه کافی است. زیرا ممکن است استفاده بیش از حد روغن هم مشکلاتی را در عملکرد پمپ آب ایجاد کند.


تعویض قطعات آسیب دیده و خراب پمپ آب

برای افزایش طول عمر پمپ آب لازم است به تعمیرات و نگهداری موتور پمپ توجه ویژه داشته باشیم. عوض کردن قطعات آسیب دیده در کوتاه‌ترین زمان علاوه بر کارکرد بهتر پمپ آب و افزایش طول عمر آن، موجب کاهش هزینه‌ها هم می‌شود. قطعا وقتی تعمیر یک پمپ آب به تعویق می‌افتد، فرد مجبور می‌شود هزینه بالاتری برای تعمیر پرداخت کند.نورافشان مفتخر است تا تمام اطلاعات مورد نیاز کولتیواتور بنزینی را در اختیار شما قرار دهد.


قرار دادن پمپ آب در محلی مناسب

اگر تجربه استفاده از پمپ آب را داشته باشید، به خوبی می‌دانید که کارکرد آن با سر و صدا همراه است. میزان سر و صدای پمپ آب با قرار گرفتن آن در شرایط نامناسب بیشتر می‌شود. پس یکی از اصول بااهمیت تعمیرات و نگهداری موتور پمپ قرار آن در مکانی صاف و هموار است تا پمپ دچار لغزش نشود. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید قرار دادن پمپ در جای نامناسب علاوه بر ایجاد سر و صدا موجب آسیب به قطعات آن هم می‌شود.

بنابراین توصیه می‌شود برای نگهداری از موتور پمپ به موارد زیر توجه کنید.

پمپ آب نباید در شرایط دمایی بسیار سرد یا بسیار گرم قرار بگیرد.

بهترین مکان قرار دادن پمپ آب، در فضایی سرپوشیده است که تهویه مناسبی داشته باشد.


تمیز کردن دور پمپ آب

یکی از مواردی که در تعمیرات و نگهداری موتور پمپ کمتر کسی به آن توجه می‌کند، تمیز کردن پمپ آب است. بر اثر نشستن گرد و غبار یا جمع شدن حشرات موذی دور پمپ آب، عملکرد آن دچار اختلال می‌شود. همچنین بروز این موارد در طولانی مدت موجب کاهش طول عمر پمپ آب می‌شود. پس برای نگهداری بهتر از پمپ آب لازم است هر چند وقت یک بار دور آن را با یک دستمال تمیز کنید.


عیب یابی پمپ آب

یکی از موارد بی اهمیت که برای تعمیرات و نگهداری موتور پمپ باید به آن توجه شود، بروز علائم خرابی آن است. در صورتی که هنگام کارکرد پمپ آب هر کدام از علائم زیر بروز کرد لازم است برای عیب‌یابی از تخصص و تجربه یک تعمیرکار حرفه‌ای استفاده کنید.

کارکردن یکسره پمپ بدون خاموش شدن و از کار افتادن اتوماتیک پمپ آب

روشن و خاموش شدن متوالی پمپ آب

کاهش باد مخزن تحت فشار پمپ آب

سوختن سیم پیچ پمپ آب

داغ کردن پمپ آب

آبدهی پمپ آب و ...

همچنین شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مطالعه موتور پمپ بنزینی بپردازید.


عواقب کارکرد پمپ بدون آب چیست؟

مطابق قوانین نصب پمپ آب بر روی لوله‌های آب شهری پیگرد قانونی دارد. زیرا فشار آب همسایگان را کاهش می‌دهد. بنابراین باید حتما پمپ آب به یک منبع ذخیره متصل شود. نوع منبعی هم که انتخاب می‌شود باید متناسب با نیاز به آب یا تعداد طبقات ساختمان باشد.

برای محافظت از پمپ آب لازم است حتما در زمانی که منبع ذخیره پر از آب است از آن استفاده کنید. روشن ماندن پمپ آب بدون وجود آب در منبع ذخیره، موجب خرابی آن می‌شود. البته در مواقعی که آب مورد نیاز در دسترس باشد و برق قطع باشد، می‌توان از موتور برق برای روشن کردن پمپ آب استفاده کرد.
اگر به دنبال کسب اطلاعات و یا خرید موتور برق loncin هستید با کارشناسان ما تماس بگیرید


هزینه تعمیرات و نگهداری موتور پمپ

برخی از افراد عادت دارند وقتی وسیله‌ یا ابزار صنعتی خریداری می‌کنند، بدون توجه به شرایط نگهداری از آن استفاده می‌کنند. دلیل این امر آشنایی نداشتن افراد با ضرورت تعمیرات و نگهداری موتور پمپ است یا اینکه گمان می‌کنند هزینه تعمیرات زیاد است.

واقعیت این است که با داشتن برنامه زمانی مشخص برای تعمیرات و نگهداری از پمپ آب هزینه‌ها به شدت کاهش می‌یابد. زیرا قبل از اینکه قطعه‌ای آسیب ببیند و نیاز به صرف هزینه بالا داشته باشد، کارهای تعمیر انجام می‌شود.

همچنین لازم است بدانید تعمیرات و نگهداری موتور پمپ هزینه ثابت و مشخصی ندارد. هزینه تعمیر و نگهداری بستگی به میزان خرابی و قطعه آسیب‌دیده پمپ آب دارد.


پمپ آب یکی از تجهیزات ضروری است که موجب انتقال راحت‌تر آب می‌شود. به منظور کارکرد بهتر یک وسیله و ابزار صنعتی لازم است به خوبی از آن مراقبت کنیم. این شرایط درباره تعمیرات و نگهداری از پمپ آب هم صادق است. سعی کردیم در این مطلب شما را با نکات کاربردی و مهم تعمیرات و نگهداری موتور پمپ آشنا کنیم و ضرورت تعمیر هر چه سریع‌تر آن را بیان کنیم.

0 نظر

کد امنیتی

ارسال نظر