روبین اصلی

  • 0 نظر

موتور پمپ روبین اصلی

موتور پمپ روبین، یکی از موتورهای برق با کیفیتی است که توسط شرکت Subaru در ژاپن ساخته می‌شود. روبین اورجینال نسبت به انواع تقلبی و چینی کیفیت بسیار بالاتری دارد. ما در این مقاله به معرفی این پمپ می‌پردازیم و راه‌های تشخیص روبین اصل را از انواع تقلبی بررسی می‌کنیم.


موتور پمپ روبین اصلی چیست؟

موتور پمپ دستگاهی است که برای پمپ‌کردن مایعاتی مانند آب استفاده می‌شود و بیشترین کاربرد آن در تامین آب کشاورزی است. با این حال هر جای دیگری که نیاز به پمپاژ مایعات باشد، از موتور پمپ استفاده می‌شود. موتور پمپ روبین اصلی یکی از انواع مشهور و با کیفیت این پمپ‌ها است که توسط شرکت Subaru ساخته شده و به شکل وسیعی در همه جهان استفاده می‌شود. محصولات برقی صنعتی شرکت سوبارو بیش از 40 سال است که در سراسر جهان فروخته می‌شود.

روبین اصلی مانند سایر موتور پمپ‌ها از سه بخش تشکیل شده است:

موتوری که قدرت پمپاژ لازم را تامین می‌کند

میل محرکی که این نیرو را به خود پمپ می‌فرستد

پمپ که از این نیرو برای بیرون کشیدن آب از چاه استفاده می‌کند

منبع تغذیه روبین اصل معمولا حرارتی (بنزینی یا دیزلی) است. انواع بنزینی این نوع پمپ، مخصوصا مدل EY50، که با نام موتور روبین 5 اسب نیز شناخته می‌شود، در ایران بسیار مشهور است. با این حال، انواع دیگری از روبین اصل نیز برای مصارف مختلف عرضه می‌گردند.


کاربرد روبین اصلی

موتورپمپ‌های روبین برای چندین دهه است که در سراسر جهان استفاده می‌شوند. آنها در مناطق شهری که نیاز به آب با استفاده از پمپ‌های دستی تامین نمی‌شود و همچنین، در مناطق روستایی، به ویژه برای آبیاری و کاربردهای اضطراری، قابل استفاده هستند.

این پمپ‌ها می‌توانند با توجه به مدل و نیرویی که تولید می‌کنند، آب را با جریان‌های مختلف، از اعماق زمین بیرون بکشند. روبین اصلی می‌تواند به‌طور مداوم برای ساعت‌ها بدون حضور انسان کار کند و آب مورد نیاز را با حجم کافی و در زمان کوتاهی در اختیار قرار دهد.همچنین شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید روبین EY20 با کارشناسان ما تماس بگیرید.


چرا روبین اصلی؟

روبین اصل که ساخت کشور ژاپن است، از نظر کیفیت تفاوت زیادی با انواع تقلبی چینی آن دارد. متاسفانه بسیاری از فروشندگان روبین تقلبی چینی را به‌جای روبین اصل به فروش می‌رسانند. انواع تقلبی از نظر کیفیت بدنه، عمر مفید و قدرت با نوع اصلی تفاوت قابل ملاحظه‌ای دارند. اگرچه ویژگی‌های اسمی آنها مانند میزان قدرت و سرعت مشابه با انواع اصل است، اما در عمل، کیفیت بسیار پایین‌تری را ارائه می‌دهند.

به همین دلیل هم لازم است بتوانید روبین اصلی را از انواع تقلبی تشخیص دهید. ما در این‌جا ویژگی‌های انواع اصل و تقلبی این موتور را بررسی می‌کنیم.


تشخیص روبین اصلی از انواع تقلبی

به‌طور کلی، سه راه اصلی برای تشخیص انواع اصل این موتور از انواع تقبلی وجود دارد.


شیوه نگارش نام کشور سازنده بر روی بدنه

در روبین اصلی، نام کشور سازنده، یعنی ژاپن، با حروف برجسته بر روی دستگاه چاپ می‌شود. با این حال، برخی از شرکت‌هایِ سازنده انواع تقلبی این موتورها نیز، برای ایجاد مشابهت ظاهری، همین‌کار را می‌کنند. برای تشخیص اصل‌بودن روبین از روی این نوشته‌ها، باید به دو نکته توجه کنید:

بزرگ‌ یا کوچک‌بودن حروف چاپ‌شده

نداشتن کادر

در روبین اصل، نام کشور سازنده با حروف تماما بزرگ و به این شکل بر روی محصول چاپ می‌شود: MADE IN JAPAN. این نوشته داخل هیچ قابی نیست و بر روی بدنه نقره‌ای موتور به‌شکل برجسته چاپ می‌شود.

این در حالی است که در انواع تقلبی، نوشته‌ها ممکن است به‌شکل حکاکی‌شده و یا داخل یک قاب باشد. در برخی از مدل‌های تقلبی هم حروف نوشته‌شده کوچک هستند که نشانه تقلبی‌بودن محصول است.

به نظر می‌رسد در حال حاضر محصولات تقلبی که این نوع چاپ در آنها دقیقا مانند انواع اصلی باشد وجود ندارد. با این حال، این امکان وجود دارد که انواع تقلبی که از این نظر مشابه انواع اصل هستند تولید شوند. لذا اهمیت خریداری موتور روبین اصلی از یک فروشنده معتبر و توجه به سایر علائمی که نشان‌دهنده تقلبی‌بودن محصول هستند اهمیت زیادی دارد.

مطلب پیشنهادی: روبین CC


کیفیت قطعات

کیفیت قطعات انواع اصلی روبین، بسیار بیشتر از انواع تقلبی است. اگرچه بررسی قطعات داخلی موتور امکان‌پذیر نیست، اما کیفیت ظاهر موتور نیز می‌تواند تا حدود زیادی اصل یا تقلبی‌بودن آن را نشان دهد. برای مثال، پوسته سیلندر موتور روبین اصل کاملا نقره‌ای و باکیفیت است. این در حالی است که انواع تقلبی این کیفیت را ندارند.


توان موتور

متاسفانه در اکثر موارد، تشخیص تقلبی‌بودن موتور بر اساس توان، پس از خرید امکان‌پذیر است. اما اگر بتوانید توان موتور را قبل از خرید اندازه بگیرید، می‌توانید انواع اصلی را از تقلبی تشخیص دهید. روبین اصل قدرت 5 اسب بخار را ارائه می‌دهد، اما قدرت انواع تقلبی بسیار کمتر است.


قیمت

قیمت موتور روبین اصلی معمولا دو تا سه برابر انواع تقلبی است. اما ممکن است برخی از فروشندگان سودجو، انواع تقلبی را با قیمت اصلی به فروش برسانند. البته در حال حاضر بسیاری از فروشندگان انواع اصلی و تقلبی را با هم ارائه می‌کنند. از آنجا که تقاضا برای موتور پمپ ارزان زیاد است، انواع تقلبی این موتور هم عرضه می‌شود. بنابراین، فروش مدل‌های تقلبی به معنای شیادی نیست، اما عرضه انواع فیک این موتورها به‌جای روبین اصلی، به منزله تقلب محسوب می‌شود.

نورافشان مفتخر است تا تمام اطلاعات مورد نیاز روبین EX17 را در اختیار شما قرار دهد.


خرید روبین اصلی

موارد تشخیصی فوق به شما کمک می‌کند تا انواع اصلی روبین را از تقلبی بشناسید. با این حال، همیشه هم این تشخیص ساده نیست. به همین دلیل، بهترین راه برای خرید یک موتور روبین اصل، خرید آن از یک فروشنده معتبر است.

فروشندگانی که هر دوی این موتورها را ارائه می‌دهند، گزینه مناسبی برای خرید هستند. از آنجا که امکان تقلب در خرید اینترنتی بیشتر است، سعی کنید به‌شکل حضوری اقدام به خریدن موتور پمپ کنید.

موتور پمپ روبین اصلی، دستگاهی است که با استفاده از نیروی بنزین و یا گازوئیل، آب را از داخل چاه بیرون می‌کشد. انواع اصلی این موتورها توسط یک شرکت ژاپنی تولید می‌شوند و از نظر کیفیت با انواع تقلبی چینی تفاوت زیادی دارند. نکات ارائه‌شده در این مقاله، می‌تواند کمک زیادی به تشخیص انواع اصل از تقلبی کند.

0 نظر

کد امنیتی

ارسال نظر