روبین EX40

  • 0 نظر

روبین EX40

ارزش و اهمیت یک موتور تک احتراق وقتی آشکار می‌شود که در فضایی بدون دسترسی به برق شهری احتیاج به برخی ابزار آلات یا ماشین آلات تخصصی داشته باشید. موتورهای تک بنزینی نظیر روبین EX40 با قدرت بالا و در عین حال مصرف سوخت معقول و منطقی می‌توانند به راحتی باعث بالا رفتن راندمان کاری شما شوند و با توجه به ابعاد جمع و جور و وزن کمی که دارند، برای مصارف متعدد به سهولت جابجا شوند.


کاربرد موتور روبین EX40

چه در حال حاضر در صنعتی مشغول هستید که نیاز به یک موتور تک سیلندر دارید چه صرفا در حال یادگیری هستید، باید با کاربردهای موتورهای تک سوخت آشنا باشید. موتورهای تک احتراقی مانند روبین EX40 با یک نوع سوخت کار می‌کنند، بر این اساس سوخت مصرفی آن‌ها یا نفت و بنزن است یا تک بنزین و یا دیزل. این نوع موتورها با بهره‌گیری از انرژی شیمیایی حاصل از سوخت، انرژی حرارتی تولید می‌کنند تا بتوانند این انرژی را به قدرت مکانیکی به عنوان محرک یک دستگاه ثانویه تبدیل کنند. طبیعی است که چنین مکانیزمی حرارت زیادی تولید می‌کند که احتیاج به یک خنک کننده دارد. پیشتر از آب، به عنوان خنک کننده موتورهای تک سیلندر استفاده می شد، اما با توجه به اینکه گاها آب خطراتی برای دستگاه به بار می‌آورد، سیستم موتورهای تک احتراقی روبین EX40 ساخت کشور ژاپن با فناوری جدید و به شکل هوا خنک طراحی شده است. به همین دلیل این موتور احتیاجی به هیچ ماده یا دستگاه جانبی برای خنک شدن ندارد و صرف استفاده از آن در فضای باز و یا در مکان هایی با مساحت بالا که هوا جریان داشته باشد، برای خنک شدن آن کافی است.

همانطور که بیان کردیم این موتورها قوای محرکه برای یک جسم را به وجود می‌آورند، بنابراین می‌توانند ماشین آلات و ابزار هایی که قوای مکانیکی لازم دارند را تکمیل کنند. تجهیزاتی مانند تیلر، پمپ، علف زن، ماله و ... که در صنایع متعدد و کشاورزی بسیار پرکاربرد هستند.


طرز کار موتور روبین EX40

موتور تک بنزینی روبین EX40 از نوع چهار زمانه است. چهار زمانه یکی از انواع رایج موتورهای احتراق داخلی است که با بنزین یا گازوئیل کار می‌کنند. نوع کارکرد این موتورها به این نحو است که پیستون‌ها برای رسیدن به هر چرخه قدرت، 4 رویداد را پشت سر می‌گذارند: مکش، تراکم، انفجار و تخلیه. انواع موتورهای چهار زمانه تعادل خوبی از قدرت، قابلیت اطمینان و کارایی را ارائه می‌دهند که روبین EX40 نیز یکی از آن‌هاست. در دنیای امروز که کاهش آلایندگی بسیار حائز اهمیت است، موتورهای چهار زمانه ارزش بالایی دارند، زیرا چهار مرحله تولید قدرت را به صورت مکانیکی جدا انجام می‌دهند که باعث کاهش انتشار آلاینده‌ها می‌شود. همچنین این موتورها محفظه‌های جداگانه برای روغن و سوخت دارند، بنابراین روغن را از سوخت جدا می‌کنند که همین مکانیزم ساده به طور قابل توجهی انتشار مونوکسید کربن را کاهش می‌دهد. نوع دیگر موتورهای تک احتراقی دو زمانه است، این موتورها با چهار زمانه‌ها سه تفاوت اصلی دارند، اول اینکه دریچه جداگانه روغن و سوخت ندارند، دوم اینکه آنها روغن را هم به ترکیب سوخت و هوا می‌افزایند، در نتیجه روغن را هم می‌سوزانند و دود سیاه بیشتری تولید می‌کنند و سوم اینکه آنها تولید قدرت را در دو مرحله انجام می‌دهند، به همین دلیل سرعت بیشتری دارند، اما قدرت کمتر و البته آلودگی بیشتر! موتورهای تک سیلندر روبین EX40 تمام مزایای موتورهای چهار زمانه را دارا هستند.


مزایای موتور روبین EX40

موتورهای تک سیلندر روبین ژاپن مدل EX40 به راندمان و کارایی بالا شهرت دارند. با توجه به مصرف سوخت کمی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده است، قدرت بسیار خوبی تولید می‌کنند و سطح آلودگی آن‌ها بسیار پایین است. طول عمر انواع موتورهای تک بنزینی روبین EX40 بالا بوده و در صورت خرابی قطعات یا نیاز به لوازم یدکی با توجه به محبوبیت محصولات برند روبین ژاپن، بازار تجهیزات و صنایع پر از قطعات اصل این نوع موتوری است که ‌می‌توانید با مناسب‌ترین قیمت قطعه اصلی را تهیه کنید. با وجود فناوری پیشرفته موتورهای روبین مدل EX40 راه‌اندازی و استفاده از آن‌ها نیازمند دانش و تخصص خاصی نیست و به سادگی انجام می‌پذیرد. بنابراین چه مهندس باشید چه یک استاد کار تجربی، چه تکنسین باشید چه یک کارگر ساده، مشکلی برای استفاده از موتورهای روبین EX40 نخواهید داشت. با توجه به کاربرد گسترده این نوع از موتورهای تک احتراقی قیمت آن بسیار مناسب و به صرفه ارزیابی می‌شود و در قیاس عملکردی با رقبا از ارزش خرید بیشتری برخوردار است.


مشخصات موتور روبین EX40

موتور تک سیلندر بنزینی روبین EX40 با عملکرد چهار زمانه، حجمی معادل 404 سی سی دارد که قادر است 14 اسب بخار قدرت ایجاد کند. ظرفیت مخزن بنزین این موتور 6.8 لیتر اعلام شده است و نوع استارت آن هندلی است، البته قابلیت نصب استارت الکتریکی را نیز داراست. این موتور با ابعاد 447 در 446 در 389 میلی‌متر دارای 35 کیلوگرم وزن است که با توجه به قدرت موتور، ابعاد و وزنی مناسب و قابل حمل دارد. روبین EX40 از نوع هوا خنک بوده و سرعت چرخش آن 3600 دور در دقیقه است. تایم کاری این موتور 10 ساعت ثبت شده است و در مخزن روغن 1.2 لیتری آن باید از نوع روغن نمره 40 استفاده کنید.


موارد استفاده از موتور روبین EX40

از موتور تک بنزینی روبین EX40 در مصارف متعدد صنعتی، ساختمانی و کشاورزی می‌توانید استفاده کنید. این موتور به راحتی قابلیت کوبل شدن با دستگاه‌هایی نظیر علف زن، سمپاش، تیلر، پمپ آب، موتور ویبراتور، غلتک، کمپکتور، کاتر و غیره را دارد.


خرید موتور روبین EX40

با توجه به مزایایی که برای موتور روبین EX40 برشمردیم و نیز با در نظر گرفتن عمر مفید بالا، هزینه تعمیر و نگهداری پایین و در دسترس بودن قطعات، خرید این نوع موتور تک سیلندر چهار زمانه از نظر اقتصادی به صرفه است. زیرا یک بار هزینه می‌کنید، اما تا سالها از آن استفاده خواهید کرد.

با توجه به مزایایی که برای موتور روبین EX40 برشمردیم، میزان محبوبیت این نوع موتور تک بنزینی نزد صاحبان صنایع و کشاورزان بسیار بالاست. به همین دلیل نمونه تقلبی از این موتور نیز کم نیست. خرید موتور ژاپنی روبین مدل EX40 باید از مرکزی انجام بگیرد که معتبر باشد و گارانتی اصالت کالا ارایه کند. ما در(نام برند یا فروشگاه) در کنار شما هستیم تا با مناسب‌ترین قیمت و بالاترین خدمات، شما را صاحب یکی از بهترین نمونه‌های موتورهای تک سیلندر موجود در کشور کنیم. برای ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

0 نظر

کد امنیتی

ارسال نظر