روبین cc

  • 0 نظر

موتور پمپ روبین cc

روبین cc به عنوان موتور پمپ نیز شناخته می‌شود. موتور پمپ روبین اورجینال ساخت شرکت ژاپنی روبین است. محفظه این موتور پمپ از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده تا دستگاه سبک باشد و به صورت پرتابل نیز بتوان از آن استفاده کرد.برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه روبین اصلی مراجعه کنید.

انواع موتور پمپ روبین را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد: موتور پمپ روبین برای آب تمیز، موتور پمپ روبین برای آب گل‌آلود و موتور پمپ روبین برای آب با محتوای ناخالصی بسیار زیاد.

ویژگی‌های روبین cc

سبک‌وزن

پرقدرت

دارای بدنه مقاوم

با قابلیت حمل و جابجایی آسان

تعمیر آسان و کم‌هزینه

عمر طولانی


کاربرد موتور پمپ روبین cc

دستگاه‌های پمپ روبین را می‌توان برای پمپاژ آب از چاه‌ها، آبیاری از مخازن، زهکشی مزارع، باغبانی و کشاورزی و کارهای عمرانی و ساخت‌وساز استفاده کرد. از آنجایی که بسیاری از زمین‌های زراعی به برق دسترسی ندارند، برای آبیاری این زمین‌ها از دستگاه پمپ آب روبین cc استفاده می‌شود.

روبین cc یکی از پرمصرف‌ترین پمپ‌ها در ایران است. پمپ‌های روبین به دو دسته ۴زمانه و ۲زمانه تقسیم می‌شوند.

در موتور پمپ دو زمانه، سیلندر دارای یک چرخه رفت‌وبرگشتی است و در موتور پمپ چهار زمانه، دو چرخه رفت‌وبرگشتی.

موتور پمپ روبین cc دوزمانه دارای یک مخزن برای مخلوط کردن روغن و بنزین است، اما موتور پمپ چهارزمانه روبین دارای دو مخزن است که یکی برای روغن و دیگری برای بنزین است.

پرکاربردترین موتور پمپ در ایران موتور روبین cc است. این پمپ‌ها ساخت ژاپن هستند و در کارخانه سوبارو تولید می‌شوند. کارخانه سوبارو در زمینه تولید ماشین‌آلات کشاورزی و ساختمانی فعال است. این موتور پمپ که یکی از بهترین‌های موجود در بازار است، دارای کارایی، طول عمر و کیفیت بالایی است.

نورافشان مفتخر است تا تمام اطلاعات مورد نیاز روبین اورجینال را در اختیار شما قرار دهد.


مزایای موتور پمپ روبین

بسیاری از مشکلات موجود در برخی از موتورهای پمپ، در ساخت ژاپنی موتورهای پمپ سوبارو حل شده است. وزن سبک و ابعاد مناسب موتور پمپ روبین cc از جمله مزایای این دستگاه است.

توانایی عالی موتور پمپ روبین در پمپاژ آب و مایعات گل‌آلود از دیگر مزایای این محصول است.


انواع موتور پمپ روبین ژاپنی

انواع موتور پمپ روبین ژاپنی را می‌توان به روش‌های مختلفی طبقه‌بندی کرد. به طور کلی این دستگاه‌ها بر اساس نوع سوخت مصرفی طبقه‌بندی می‌شوند. بنابراین انواع موتورهای پمپ روبین ژاپنی عبارتند از:

موتور پمپ بنزین روبین ژاپنی

موتور پمپ دیزل روبین ژاپنی

موتورهای پمپ بنزین و روغن

همانطور که از نام آن پیداست، موتور پمپ بنزین با بنزین کار می‌کند. سوخت موتور پمپ دیزل گازوئیل است و در موتور پمپ بنزین و روغن از ترکیب روغن و بنزین استفاده می‌شود.

مطلب پیشنهادی: روبین DJ


موتور پمپ روبین cc در کشاورزی

مدل‌های موتور پمپ روبین ژاپنی یکی از پرکاربردترین تجهیزات کشاورزی مورد استفاده در ایران است. این الکتروپمپ‌ها چه گازوئیلی، چه بنزینی و چه نفت و بنزینی، همگی نقش مهمی در سیستم تامین آب کشاورزی کشور دارند.

استفاده از موتور پمپ‌ها در کشاورزی با توجه به مشخصات و ویژگی‌های آن‌ها صورت می‌گیرد. به عنوان مثال، از آب استخرها برای آبیاری برخی مزارع استفاده می‌شود، در حالی که برای برخی دیگر از آب چاه‌ها. بر این اساس، کشاورزان از ارتفاع پمپ و موتور پمپ مناسب استفاده می‌کنند. آب مصرفی برای کشاورزی می‌تواند زلال یا گل‌آلود باشد و موتور پمپ با توجه به کیفیت آن انتخاب می‌شود.

هنگام انتخاب موتور پمپ، همیشه نوع سوخت مصرفی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، موتورهای پمپ دیزل در مناطق جنوبی محبوبیت بیشتری دارند. به این دلیل که هوای این منطقه در اکثر فصول سال گرم است و مشکلی در راه اندازی موتور پمپ یا یخ زدن روغن وجود ندارد.

از طرفی برای بیشتر مناطق شمالی کشور بیشتر از موتورهای بنزینی یا نفت و بنزین استفاده می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید روبین EY20 با کارشناسان ما تماس بگیرید.


قیمت موتور پمپ روبین ژاپن

قیمت موتور پمپ روبین cc ژاپنی بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود. قیمت مدل‌های مختلف این دستگاه با یکدیگر متفاوت است.

در این زمینه می‌توان به تفاوت قیمت موتور پمپ بنزین روبین با موتور پمپ بنزین و روغن روبین اشاره کرد. موتورهای پمپ بنزین به دلیل سیستم پیچیده ترشان با قیمت بالاتری به فروش می‌رسند.

همچنین قیمت موتور پمپ دیزل نسبت به سایر انواع این دستگاه بیشتر است. به طور کلی مشخصات و ویژگی‌های موتور پمپ تاثیر بسزایی در قیمت‌گذاری دارد. به عنوان مثال، هر چه قطر لوله‌های ورودی و خروجی مایعات در دستگاه بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

علاوه بر این، ظرفیت پمپ مایع، ظرفیت پرتاب و نوع مایعی که دستگاه می‌تواند پمپ کند بر قیمت نهایی آن تأثیر می‌گذارد.

در نهایت باید به تاثیر نوسانات بازار ارز بر قیمت پمپ‌های روبین cc اشاره کرد. از آنجایی که این ماشین‌ها کالاهای وارداتی هستند، قیمت نهایی آن‌ها قطعا تحت تاثیر نرخ ارز است که با توجه به نوسانات آن، نوسان دارد؛ به همین دلیل قیمت موتور پمپ روبین هر روز به اطلاع مشتریان می‌رسد.

همچنین مشخصات فنی موتور پمپ‌های روبین در قیمت آن‌ها موثر است. قدرت و ظرفیت انواع موتور روبین cc و روبین EX17 متفاوت است که این امر بر قیمت پمپ تاثیر می‌گذارد.


عملکرد موتور پمپ روبین cc

از نکات مهم در مورد موتور پمپ روبین ژاپنی می‌توان به اهمیت انتخاب صحیح موتور پمپ، نگهداری موتور پمپ و دقت در خرید موتور پمپ ژاپنی روبین اصل اشاره کرد.

از نظر انتخاب موتور پمپ مناسب، اولین قدم آگاهی از مشخصات و قابلیت‌های هر مدل از این تجهیزات است.

با نگاهی به کاتالوگ موتور پمپ روبین cc، خواهید دید که این دستگاه از نظر مدل، نوع سوخت، ظرفیت پمپ و برخی ویژگی‌های دیگر، بسیار متنوع است.

قبل از خرید موتور پمپ لازم است ویژگی‌های این دستگاه را به طور کامل بررسی کرده و بر اساس نیاز، موتور پمپ مناسب را انتخاب کنید. استفاده از موتور پمپ با ابعاد نادرست، قدرت پمپ ناصحیح و قطر لوله نامناسب می‌تواند تاثیر بسزایی در افت راندمان و طول عمر دستگاه داشته باشد. به همین دلیل توصیه می‌شود قبل از خرید موتور پمپ با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید.

تعمیر و نگهداری پمپ‌ها نیز نکته مهمی است که باید در نظر گرفته شود. تعمیر و نگهداری موتورهای پمپ روبین ژاپنی بیشتر شامل سوخت‌گیری، تعویض قطعات و بازرسی از وضعیت کلی تجهیزات است. تعمیر و نگهداری مورد نیاز در این قسمت می‌تواند عمر موتور پمپ را افزایش دهد.

در نهایت، اصالت این دستگاه است که هم عملکرد دقیق و هم عمر طولانی موتور پمپ ژاپنی روبین را تضمین می‌کند.

کیفیت و کارایی موتور پمپ ژاپنی روبین cc اصلی به وضوح بالاتر از نمونه‌های تقلبی است. بنابراین دقت در انتخاب و خرید این محصول بسیار حائز اهمیت است. در این مواقع معمولاً توصیه می‌شود به بارکد دستگاه توجه شود. البته از آنجایی که امکان تقلب در ورود بارکد نیز وجود دارد بهترین و مطمئن‌ترین روش مراجعه به نمایندگی معتبر موتور پمپ روبین ژاپنی است.

0 نظر

کد امنیتی

ارسال نظر