سرویس موتور تک دیزلی

  • 0 نظر

سرویس موتور تک دیزلی

سرویس موتور تک دیزلی از موارد مهم و کاربردی در این نوع موتورهاست. نیاز به سرویس و تعمیرات موتور تک دیزلی با توجه به مصارف روزافزون آن امروزه به بخشی از خدمات پرکاربرد در صنایع گوناگون بدل شده است. بر این اساس ضروری است آشنایی لازم با این مورد، از طریق کارشناسان آشنا به فن صورت گیرد.

در مطلب پیش رو می‌خوانیم:

تعمیرات موتور تک دیزلی و نکات کاربردی

در تعمیرات موتور تک دیزلی چه مواردی را باید مد نظر داشت؟

آیا راندمان کاری موتور تک دیزلی از تک بنزینی بیشتر است؟

با ما در مطالعه این متن همراه شوید.


عملکرد سرویس موتور تک دیزلی

امروزه و با توجه به گسترش فضاهای صنعتی و تولید، نیاز به موتورهای مولد رو به افزایش است. از طرفی نمونه‌های قدیمی این موتورها کارایی جدید را نداشته و مدل‌های جدید نیز در صورت بررسی همه جانبه و انجام سرویس‌های مورد نیاز خواهند توانست به‌خوبی عمل کنند.

سرویس موتور تک دیزلی از موضوعات مهمی است که در صورت انجام به‌موقع، کارایی و مفید بودن این نوع موتور را تا حد زیادی تضمین می‌کند. به این ترتیب و در صورت بروز هرگونه اشکال در عملکرد انجام تعمیرات موتور تک دیزلی در کمترین زمان لازم و ضروری است.

اما برای انجام این موارد، لازم است ابتدا بدانیم موتور تک دیزلی چیست و چگونه کار می‌کند؟

سرویس موتور تک دیزلی

موتور تک دیزلی از کار تا سرویس و تعمیرات

موتور تک تک دیزلی را می‌توان به‌درستی جایگزینی مناسب برای الکتروموتور در هنگام قطعی یا کمبود برق جهت راه‌اندازی الکتروموتور دانست. به شرط آنکه سرویس و تعمیرات موتور تک دیزلی به شکل مناسب و در زمان مورد نیاز انجام شود.

در موتورهای بنزینی مشتعل شدن سوخت به کمک جرقه صورت می‌گیرد، اما در نمونه‌های دیزلی این روند با استفاده از هوای فشرده در مجاورت دما و فشار معین صورت می‌گیرد. راندمان کاری نیز در نمونه‌های دیزلی نسبت به انواع بنزینی بیشتر بوده و به همین علت نیز اغلب موتورهای دارای قدرت زیاد را به شکل دیزلی طراحی می‌کنند. موتور بنزینی حجم کمتری نسبت به موتور دیزلی داشته و صدای کمتری نیز تولید می‌کنند.

همه این موارد در سرویس موتور تک دیزلی و نیز تعمیرات موتور تک دیزلی در نظر گرفته می‌شود. هم‌چنین در صورت بروز اشکال فنی که نیاز به تعمیرات موتور تک دیزلی را به‌دنبال داشته باشد، لازم است اشکال مربوطه شناسایی شده و سرویس موتور تک دیزلی بر اساس آن صورت گیرد.


سرویس موتور تک دیزلی و تاثیر آن در عملکرد موتور

هنگامی که از موتورهای دیزلی برای جبران کمبود نیروی برق یا عدم دسترسی آسان به آن استفاده می‌کنیم، لازم است سرویس موتور تک دیزلی را نیز در برنامه کاری خود قرار دهیم. دلیل این موضوع بروز تغییرات یا مشکلاتی است که حین عملکرد یا استفاده طولانی مدت از این محصولات پیش می‌آید.

در این مسیر لازم است به مراکز معتبر و افراد آشنا به فن رجوع کرده و کار سرویس و تعمیرات موتور تک دیزلی را به آنها بسپاریم. در این صورت می‌توان نسبت به تامین به‌موقع عملکرد صحیح موتور و کارایی و بهره‌وری آن مطمئن بود.

در غیر این صورت کارکرد موتور دچار اشکال شده و انجام تعمیرات موتور تک دیزلی توسط افراد غیر حرفه‌ای می‌تواند به بروز اشکالات جدی در این مسیر منجر شود.


تعمیرات موتور تک دیزلی

موتورهای دیزل از نظر نوع کارکرد به دو گروه موتورهای چهارزمانه و دوزمانه تقسیم می‌شوند. در هر دو این مدل‌ها چهار عمل اصلی مکش یا تنفس، تراکم یا فشار، کار یا انفجار و تخلیه دود انجام می‌‌شود. به‌عبارتی ساختار موتورهای دیزل تنها در بخش تغذیه و تنظیم سوخت با موتورهای اشتعال جرقه‌ای تفاوت دارد.

تفاوت در ساختار این نوع موتورها تنها در بخش ساختمان آن‌هاست. به این ترتیب که قطعات زیر در موتورهای دیزل وجود دارد و در سایر موتورهای احتراق داخلی موجود نیست:

پمپ انژکتور که وظیفه تنظیم میزان سوخت و تامین فشار لازم برای پاشش سوخت را برعهده دارد.

لوله‌های انتقال سوخت که غیرقابل اشباع بوده و در برابر فشار ثابت و پایدارند.

توربوشارژر که باعث افزایش هوای ورودی به سیلندر می‌شود.

انژکتورها که پودر شدن سوخت و گازبندی اتاقک احتراق را انجام می‌دهند.

فیلترهای سوخت با عملکرد جداسازی مواد اضافی و خارجی از سوخت

این موارد در زمان انجام سرویس موتور تک دیزلی یا در صورت نیاز به انجام تعمیرات موتور تک دیزلی باید مورد توجه قرار گیرد.

مزایای موتور تک دیزلی

وجود انواع موتورهای تک دیزلی و تنوع محصولات این زمینه کاری با افزایش استفاده از آنها همراه بوده و مزایای کاربردی آنها را به طور روشنی نشان داده است.

این نوع موتور دارای راندمان کاری بالایی بوده و به‌دلیل روغنی بودن گازوئیل، از استهلاک موتور نیز جلوگیری می‌کند. به‌ویژه در صورت انجام سرویس موتور تک دیزلی به‌شکل دوره‌ای، می‌توان راندمان کاری بالاتری نیز از این محصولات انتظار داشت.

از بالا بودن گنجایش مخزن روغن موتورهای تک دیزلی که امکان انجام سرویس موتور تک دیزلی را به بهترین شکل فراهم می‌کند تا وجود سیستم خنک کننده و عدم نیاز به رادیاتور و مواردی نظیر آن را می‌توان در ردیف مزایای موتور تک دیزلی به‌شمار آورد. البته باید به‌خاطر داشت که این نوع موتورها به‌دلیل آنکه گازوئیل در این محصولات از خواص سیال کمتری نسبت به بنزین برخوردار است، در هوای سرد دارای راندمان کاری کمتری هستند.

به همین ترتیب لازم است تعمیرات موتور تک دیزلی با توجه به نوع و موارد نیاز و در نظر داشتن شرایط هر موتور صورت گیرد. در این صورت از بروز مشکلات در مسیر عملکرد موتور تک دیزلی ممانعت شده و راندمان کاری آن افزایش می‌یابد.


سرویس موتور تک دیزلی و تعمیرات آن

سرویس موتور تک دیزلی و تعمیرات آن از موارد ضروری و تاثیرگذار در روند کارکرد این نوع موتورهاست. به‌ویژه با وجود آلودگی‌های موجود در سوخت و مشکلات ناشی از عملکرد این نوع موتورها در موقعیت‌های مختلف، نیاز به انجام این‌گونه سرویس‌ها و تعمیرات الزامی به‌نظر می‌رسد.

پیشنهاد آخر ما برای کاربران محصولات موتور تک دیزلی، جهت انجام تعمیرات و سرویس موتور تک دیزلی، مراجعه به سایت‌های معتبر و شناخته شده و انجام بهینه این پروسه است.

هم‌چنین توصیه می‌شود انجام سرویس و تعمیرات موتور تک دیزلی را به‌صورت دوره‌ای و در فواصل زمانی مشخص بسته به میزان و نوع عملکرد این موتورها انجام شود. به این ترتیب ضمن بالا رفتن راندمان کاری موتور، از استهلاک آن جلوگیری شده و صرفه اقتصادی بالایی را نصیب کاربران می‌کند.

0 نظر

کد امنیتی

ارسال نظر

محصولات مرتبط

تجارت بین الملل سعدی

موتور دیزلی KD170 F/FE

موتور دیزلی KD170 F/FE

موتور دیزلی KD292F

موتور دیزلی KD292F

موتور برق دیزلی Koop مدل KDF6700Q-3D

موتور برق دیزلی Koop مدل KDF6700Q-3D

موتور برق دیزلی Koop مدل KDF8500Q-3D

موتور برق دیزلی Koop مدل KDF8500Q-3D

موتور تک دیزلی Koop مدل KD170F

موتور تک دیزلی Koop مدل KD170F

موتور تک دیزلی Koop مدل KD186FANE

موتور تک دیزلی Koop مدل  KD186FANE

موتور دیزلی koop مدل دو سیلندر KD2V80

موتور دیزلی koop مدل دو سیلندر KD2V80

موتور دیزلی Koop مدل KD292F

موتور دیزلی Koop مدل  KD292F