ماله پروانه ای یا موتوری

  • 0 نظر

ماله پروانه ای یا ماله موتوری وسیله‌ای است که برای صاف کردن سطوح بتنی از آن استفاده می‌شود. با استفاده ازماله موتوری می توان لکه های اندک و کم ارتفاع را مرتفع کرد ، اما قبل از استفاده ، بتن ریزی قرار داده شده ، تراز شده و فشرده می شود. لرزش هوا را از بین می برد که برای رسیدن به استحکام کامل و در نتیجه دوام بتن ، ضروری است. تیغه ماله پروانه ای در سه سایز 60 ، 90 و 120 سانت می باشد.

چه زمانی از ماله پروانه ای استفاده می شود؟

برای ایجاد یک سطوح صاف و یکنواخت بهترین روش ایده آل استفاده از ماله پروانه ای یا موتوری بر روی بتن تازه ریخته شده است که می تواند با پردازش آن قبل از خشک شدن بهترین نتیجه حاصل شود.

برای مناطق کوچک سطحی می توان از ماله دستی استفاده کرد ، اما برای مناطق بزرگتر استفاده از ماله سرنشین دار گزینه بسیار بهتری است ، زیرا بسیار سریع تر و کارآمد تر هستند.همچنین شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مطالعه کولتیواتور دستی بپردازید.


نحوه کار با ماله پروانه ای

کار با ماله های پروانه ای نسبتاً آسان است، اما مانند هر قطعه تجهیزات، برای به حداکثر رساندن پتانسیل آنها کمی تمرین لازم است. اگر قبلاً از آن استفاده نکرده اید ، ممکن است نکات زیر برایتان بسیار مفید باشد.

اطمینان حاصل کنید که بتن ریزی برای یک روز بدون باران تنظیم شده است. پس از ریختن ، مخلوط بتن شروع به خشک شدن می کند. بسیار مهم است که برای شروع ماله خود منتظر زمان مناسب باشید.

یک راهنمایی مفید برای دانستن اینکه چه موقع می توانید ماله خود را راه اندازی کنید ، زمانی است که اپراتور می تواند روی سطح بتن بایستد ، هنگامی که تمام آبهای بتن ریزی شده از صفحه بتونی شما تبخیر شد و سطح آن به اندازه کافی خشک شد ، از قابلمه های دایره ای برای تراز کردن کف استفاده می شود ، آنها را صاف و آماده برای خشک کردن می گذارد تا مشتریان و کارگران شما بتوانند قدم بزنند یا وسایل را در سرتاسر آنها جابجا کنند. اپراتوری که دستگاه را اداره می کند ، دسته را در ارتفاع کمر نگه داشته ، کند و سفت و محکم خواهد بود و همچنین هنگام استفاده از آن به عقب می رود ، به طوری که رد پای آنها نیز صاف شود. اگرچه جای پایتان بر روی سطح بتن مشخص است ولی نباید پوتین به داخل بتن فرو برود. اگر فکر می کنید خیلی نرم است، کار را متوقف کنید.

پس از اتمام این مرحله ، کف باید با استفاده از تیغ های دستگاه تمام شود. این ها با سرعت بسیار بالایی چرخانده می شوند تا کف آنها را خنک کنند و از صیقلی بودن و سخت شدن آنها مطابق استانداردهای مورد انتظار اطمینان حاصل کنند.تیغه ماله پروانه ایحرکت بهتر تیغه های ماله پروانه ای

برای حرکت تیغه های ماله پروانه ای، دسته را کمی بلند کنید تا به سمت چپ برود ، و به پایین فشار دهید تا به سمت راست حرکت کنید. دستگاه بلافاصله واکنشی نشان می دهد ، بنابراین مراقب باشید که از هر جهت خیلی دور نباشد.

سطح بتن قبل از اتمام باید شناور شود. این بدان معناست که ابتدا یک ماله موتوری باید با ابزار صحیح برای شناور کردن مجهز باشد.

مزایای استفاده از ماله موتوری چیست؟

استفاده از ماله موتوری و غلطک موتوری مزایای بسیاری دارد. کار کمتری دارد و زمان کمتری برای صاف کردن بتن ریزی استفاده می شود ، به این معنی که کف شما سریعتر تکمیل می شود و زودتر آماده استفاده خواهد شد. از آنجا که فرایند مربوط به تنظیم کف با ماله پروانه ای ، با سرعت انجام می شود ، هر گونه ترک خوردگی که در اثر خشک شدن مخلوط خیلی سریع ایجاد می شود ، دوباره بسته می شود ، و همچنین احتمال شکستن آن در آینده کمتر خواهد بود. انجام شدن کار با ماله موتوری همچنین گرد و غبار را از بین می برد زیرا باعث ایجاد سطح متراکم و ظاهر جلا شده ای می شود که درخشش جذابی دارد که در بخش های مختلف کاری از جایی خارج به نظر نمی رسد. صاف کردن بتن ریزی با تیغه ماله پروانه ای نیز بسیار بادوام هستند ، بنابراین می توانند به راحتی وزن ماشین آلات و وسایل نقلیه سنگین را تحمل کنند. سطوح صاف آنها همچنین به معنای ضد آب بودن و تمیز کردن آنها است که باعث می شود آنها برای ساختمانهای صنعتی مناسب باشند.نورافشان مفتخر است تا تمام اطلاعات مورد نیاز سرویس موتور برق را در اختیار شما قرار دهد.تیغه ماله پروانه ایکاربرد ماله پروانه ای

سطوح ایده آل صاف و یکنواخت روی بتن تازه ریخته شده را می توان به کمک ماله پروانه ای قبل از خشک شدن بدست آورد.

برای مناطق کوچک می توان از ماله دستی استفاده کرد ، اما برای مناطق بزرگتر ماله های موتوری یا حتی ماله های سواری گزینه بسیار بهتری هستند ، زیرا بسیار سریعتر و کارآمدتر هستند.

استفاده از ماله های موتوری نسبتاً آسان است ، اما برای به حداکثر رساندن پتانسیل آنها ، مانند هر قطعه دیگری ، آموزش و کمی تمرین نیز لازم است. اگر قبلاً از این موارد استفاده نکرده اید ، ممکن است نکات زیر را به خصوص مفید بدانید.

زمان بندی همه چیز است

اطمینان حاصل کنید که ریختن شما برای یک روز بدون باران تنظیم شده است. پس از ریختن ، مخلوط بتن شروع به خشک شدن می کند. بسیار مهم است که منتظر زمان مناسب برای شروع ماله خود باشید.

حرکت اساسی

برای حرکت ماله ، دسته را کمی بالا ببرید تا به چپ بروید و برای حرکت به سمت راست فشار دهید. دستگاه بلافاصله عکس العمل نشان نمی دهد ، بنابراین مراقب باشید که در هر دو جهت خیلی دور نباشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان نورافشان تماس بگیرید.

0 نظر

کد امنیتی

ارسال نظر