موتور پمپ روبین PTG307

  • 0 نظر

موتور پمپ روبین PTG307

اگر کمی در مورد موتور پمپهای موجود در بازار ایران تحقیق کنید، درمی یابید که محصولات برند روبین از بهترین موتور پمپهای موجود در بازار ایران هستند و می توانند گزینه مناسبی برای خرید باشند. برند روبین ژاپن یکی از زیرمجموعه های کارخانه سوبارو است. سوبارو که بیش از شش دهه سابقه فعالیت در عرصه تولید انواع موتورها را دارد، امروزه موتور پمپهای خود را تحت عنوان تجاری روبین به بازار عرضه میکند. محصولات برند روبین ژاپن با توجه به ارائه کیفیت عالی و قیمت مناسب در اغلب بازارها در سراسر جهان شناخته شده است و میتوانید در تمام کشورهای صاحب صنعت در سراسر جهان، ردپای محصولات این شرکت را مشاهده کنید. یکی از موتور پمپ های این شرکت که هم اکنون در بازار ایران موجود است و در بخشهای مختلفی از صنعت ما مورد استفاده قرار میگیرد، موتور پمپ روبین PTG307 است. در این مطلب قصد داریم ویژگیها و مشخصات فنی موتور پمپ روبین PTG307 را مورد بررسی قرار دهیم. از این رو، اگر شما نیز علاقه مندید اطلاعات بیشتری در مورد این محصول به دست آورید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.


خرید موتور پمپ روبین PTG307

در صورتی که قصد خرید موتور پمپ را دارید، پیشنهاد میشود پیش از خرید حتماً با نهایت دقت ویژگیها و مشخصات محصول مدنظر را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که بدون بررسی و تحقیق دست به خرید بزنید، ممکن است پمپ مدنظر به کار شما نیاید و هزینه ای که بابت آن پرداخته اید هدر شود. از جمله نکات مهمی که پیش از خرید موتور پمپ باید مورد بررسی قرار دهید، میتوان به سوخت مصرفی (نفت – بنزین، بنزین و گازوئیل)، نوع موتور (2 زمانه و 4 زمانه)، اندازه دریچه خروجی (بر حسب اینچ) و قدرت مکش و پرتاب آب اشاره کرد. در صورتی که نمیدانید نیاز شما با کدام یک از این حالتهای موتور پمپ مطابقت دارد، میتوانید از فروشنده موتور پمپها مشورت بگیرید. در ادامه ما تمامی اطلاعات فنی موتور پمپ روبین PTG307 را بررسی میکنیم تا شما بتوانید بهتر و با جزئیات بیشتری این محصول را بشناسید و تصمیم خود مبنی بر خرید یا عدم خرید این محصول را اتخاذ کنید.


مشخصات موتور پمپ روبین PTG307

مدل موتور پمپ روبین PTG307 از نوع EY20-3 و توان آن معادل 5 اسب بخار است. این موتور از نوع چهارزمانه و دور موتور آن 3600 دور در دقیقه است. یکی از مهمترین نکات در مورد هر موتور پمپی، نوع سوخت مصرفی آن است. موتور پمپها از نظر سوخت مصرفی به سه دسته بنزینی، گازوئیلی و نفتی دسته بندی میشوند. موتور پمپ روبین PTG307 از نوع بنزینی است و با احتراق بنزین کار میکند. استارت این موتور از نوع هندلی و سیستم خنک کننده آن از هوا است و فن یا خنک کنندهای برای این موتور تعبیه نشده است. موتور پمپ روبین PTG307 فاقد چرخ یا دسته است؛ اما به دلیل برخورداری از وزن 25 کیلوگرمی، حمل و نقل و استفاده از آن چندان مشکل نیست. دهانه ورودی و خروجی این پمپ 3 اینچ و میزان مکش آن 8 متر است. ارتفاع پرتاب سیالات توسط این موتور پمپ برابر با 30 متر و حجم آبدهی آن معادل 1000 لیتر بر دقیقه است. نوع سیالی که میتوان با استفاده از این موتور پمپ جابجا کرد، آب تمیز است و نمی توانید با استفاده از این محصول از برند روبین، سیالات دیگر مانند اسیدها و مواد شیمیایی را منتقل کنید. در صورتی که قصد جابجایی اسید یا مواد شیمیایی را دارید، از خرید موتور پمپ روبین PTG307 خودداری کنید. پروانه این موتور پمپ از جنس چدن ساخته است و از مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی برخوردار است.


کاربردهای موتور پمپ روبین PTG307

با توجه به اینکه سیالی که توسط موتور پمپ روبین PTG307 جابجا میشود، آب تمیز است و نمیتوان مواد شیمیایی، مواد خوراکی، اسیدها و... را با آن جابجا کرد؛ مهمترین کاربرد این موتور پمپ در صنعت کشاورزی است. اگر نگاهی به سالیان معاصر در صنعت کشاورزی بیندازید، خواهید فهمید که به دلیل نرخ برداشت محصول کمتر، در گذشته زمینهای بیشتری مورد کشت قرار می گرفتند و از این رو کشاورزان برای جابه‌جاکردن آب از موتور پمپها با حجم و توان بیشتری استفاده میکردند. امروزه به دلایلی مانند افزایش نرخ برداشت محصول و کاهش متراژ زمینهای کشاورزی، استفاده از پمپها با توان بالا از نظر اقتصادی منطقی نیست؛ زیرا چنین پمپ هایی مصرف سوخت بسیار بالایی دارند. ضمناً برای آبیاری و جابجایی سیالات در زمینهای کشاورزی فعلی نیازی به توان بسیار بالا نیست و خرید موتور پمپهای قوی تنها هزینه اضافی است. این موضوع سبب میشود موتور پمپهای امروزی مانند موتور پمپ روبین PTG307 به دلیل مصرف کمتر سوخت پرکاربردتر از گذشته باشند. علاوه بر موارد فوق، در اغلب زمینهای کشاورزی در ایران برق در دسترس نیست و برای انتقال سیالات مجبور به استفاده از موتور پمپهای بنزینی، گازوئیلی و... هستید.


مزایای موتور پمپ بنزینی روبین PTG307

موتور پمپ روبین PTG307 از فناوری بهروز و مدرنی برخوردار است و علاوه بر مصرف کم و کارکرد با بنزین، سازگار مناسبی با گل و لای دارد. در نسلهای قبلی موتور پمپها در صورتی که میزان گل و لای از حالت معمول بیشتر بود، احتمال بروز مشکل و خرابی در موتور پمپ وجود داشت. یکی دیگر از مزایای مهم موتور پمپ روبین PTG307 قابلیت حمل آن است. به دلیل وزن کم این موتور پمپ امکان حمل و جابجایی موتور پمپ وجود دارد و کشاورزان می توانند از یک پمپ برای چند زمین کشاورزی بهره بگیرند و سر ساعتهای مقرر موتور پمپ را منتقل کنند.

همانطور که در ابتدای متن اشاره شد، شرکت روبین یکی از باکیفیت ترین برندهای تولید کننده موتور پمپ در سراسر جهان است و میتوانید با اطمینان محصولات این برند را خریداری کنید. موتور پمپ روبین PTG307 نیز یکی از محصولات مناسب برای پمپاژ آب در صنعت کشاورزی است و میتواند برای ابعاد زمینهای کشاورزی کوچک و متوسط مناسب و کارآمد باشد. شما میتوانید بر اساس مشخصات و ویژگیهای فنی این محصول در مورد خرید و استفاده از آن تصمیم بگیرید. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگیهای موتور پمپ روبین PTG307 و شرایط خرید آن با شمارههای موجود بر روی وبسایت تماس حاصل فرمایید.

0 نظر

کد امنیتی

ارسال نظر