کمپکتور صفحه ای چیست؟

  • 0 نظر

خوشبختانه ، به لطف کمپکتور صفحه ای، پیمانکاران می توانند بدون هیچ گونه آموزش فشرده سازی شن ، سنگ و ماسه را با تسلط ویژه ای انجام دهند. اما همه فشرده سازهای صفحه یکسان نیستند. برای اطمینان از بهره‌وری ، راندمان و نتایج با کیفیت بالا ، باید کمپکتور صفحه ای خود را تیز کنید.شرکت نورافشان شما را در خرید کمپکتور صفحه ای راهنمایی می کند.

چگونه کمپکتور صفحه ای کار می کند

این دستگاه های فشرده ساز صفحه ای بر روی همان اصول کار می کنند که همتایان بزرگتر درام غلتکی آنها کار می کردند. دو معیار مهم - نیروی گریز از مرکز و فرکانس - که برای تولید نیروی تراکم مداوم با هم کار می کنند لازم است. نیروی گریز از مرکز همان چیزی است که قدرت را به تراکم صفحه می دهد. هنگامی ایجاد می شود که وزن در محفظه خارج از مرکز تراکم صفحه بچرخد و مقدار نیرویی را که از طریق صفحه به مواد منتقل می شود ، افزایش دهد.

فرکانس به سادگی به سرعت چرخش وزن قطعات جمع کننده صفحه اشاره می کند ، که در هر دقیقه با لرزش در دقیقه اندازه گیری می شود. ممکن است یک شخص فکر کند هرچه فرکانس بالاتر باشد ، نیروی تراکم بیشتر خواهد بود ، اما برعکس آن درست است. مدل های فرکانس پایین برای فشرده سازی لایه های ضخیم متوسط ​​و ضخیم مواد ایده آل هستند ، در حالی که مدل های فرکانس بالاتر در فشرده سازی لایه های نازک مناسب هستند. درک چگونگی عملکرد کمپکتورهای صفحه فقط یک لایه از فرآیند انتخاب است. برای اطمینان از الگوی مناسب برای کار ، به ابعاد پروژه و مطالب فشرده شده نگاه عمیق تری بیندازید.


کمپکتور صفحه ای
انواع کمپکتور

دو نوع کمپکتور وجود دارد: کمپکتور صفحه ای یا رو به جلو و کمپکتور قورباغه ای . کمپکتورهای صفحه ای رو به جلو به سمت جلو حرکت می کنند و در فشرده سازی خاک های دانه ای ، مانند شن یا ماسه ، در محدوده 20 تا 30 سانتیمتر عمل می کنند. این واحدها به طور معمول کوچک و سبک هستند ، بنابراین در کنار موانع و اطراف محوطه های کار سخت به راحتی می توانند مانور دهند. کمپکتورهای صفحه ای رو به جلو ، به آنها امکان می دهد لایه های نازک تری از مواد را جمع کنند و در عین حال خطر کم کاری بیش از حد را به حداقل برساند ، که می تواند بر تمامیت مواد تأثیر بگذارد. کمپکتورهای رو به جلو به سرعت در محدوده 1000 تا 3،200 مس در هر ساعت کار می کنند ، بنابراین آنها برای کارهای کوچکتر تعمیر و نگهداری در مسیرها و معابر مناسب هستند.

برخی از کمپکتور صفحه ای رو به جلو نیز علاوه بر خاک با سیستم ها و مخازن آب برای فشرده سازی آسفالت طراحی شده اند. این سیستم در حین کار ، آب را به صفحه منتقل می کند ، که خطر چسباندن آسفالت به صفحه را به حداقل می رساند و به تولید با کیفیت بالا کمک می کند.

هنگام کار با لایه های متوسط ​​تا عمیق مواد دانه ای در حدود 40 تا 82 سانتیمتر ضخامت ، مدل هایی که بین 3000 تا 4000 دور در دقیقه کار می کنند ایده آل هستند. این واحدها معمولاً نیروهای گریز از مرکز بالا را ارائه می دهند. این خصوصیات برای دستیابی به اعماق درون خاک برای تراکم سریع و کارآمد بسیار مؤثر است. این نوع کمپکتورهای معمولاً مدلهای قورباغه ای هستند ، به این معنی که در هر دو جهت رو به جلو و معکوس کار می کنند. قابلیت معکوس همچنین به این معنی است که اپراتورها می توانند در مناطق تنگ و نزدیک موانع مانور دهند و به جای حرکت در اطراف ، مجدداً عقب رانده شوند. آنها با سرعت 1600 تا 4600 مس در ساعت کار می کنند ، بنابراین برای پروژه های متوسط ​​از قبیل درایو ها عالی هستند.

کمپکتورهای قورباغه ای نیز برای فشرده سازی سنگفرشهای سنگین ایده آل هستند. مانند همه دستگاه های جمع و جور صفحه ، آنها جایگزین همه کاره برای غلطک های درام هستند که به دلیل داشتن اندازه نسبتاً جمع و جور و قابلیت مانور آسان ، به پیمانکاران امکان کار در فضاهای دورافتاده را می دهند. آنها همچنین هزینه کمتری برای خرید دارند و آنها را به گزینه ای اقتصادی تر تبدیل می کنند.

علاوه بر در نظر گرفتن کاربردها و انواع مواد در حال فشرده سازی ، ویژگی های خاص کمپکتور صفحه ای را نیز در نظر بگیرید که می تواند اطمینان حاصل کند که مدل انتخاب شده باعث افزایش بهره وری ، سهولت در استفاده و بهره وری خواهد شد.کمپکتور صفحه ایکمپکتور صفحه ای ، به خودی خود ، بر اساس اصول ارتعاش کار می کنند. این لرزش ها ، هنگامی که به اپراتور منتقل می شوند ، می توانند تأثیر عمیقی بر فرد داشته و به مرور زمان باعث خستگی شوند. برای جلوگیری از این امر ، به دنبال واحدهایی باشید که مجهز به دستگیره های لرزش هستند. این ویژگی در بسیاری از مدل های جدید موجود است و به اپراتورها امکان می دهد راحت تر و برای مدت طولانی تر بدون خستگی کار کنند. برخی از مدل ها ، به ویژه واحدهای سنگین ، خطر کنترل خستگی اپراتور را با کنترل از راه دور بلوتوث از بین می برند. ریموت به اپراتور اجازه می دهد تا فرکانس را تا فاصله 50 متری کنترل کند ، که با به حداقل رساندن خطر صدمه ناشی از لغزش زمین ، ایمنی را افزایش می دهد.

وقتی خاک خام یا سنگدانه خام باید قبل از ریختن فشرده شود ، پیمانکاران بتونی از چه چیزی برای کوبیدن زمین استفاده می کنند؟

غلطک موتوری برای کارهای کوچکتر استفاده می شوند. بنابراین به طور کلی ، انتخاب بین غلطک ها و کمپکتور صفحه ای است.

مهمترین عامل در انتخاب آن ، نوع خاكی است كه باید فشرده شود. کمپکتور صفحه ای ماشین هایی با دامنه کم و فرکانس بالا هستند. آنها موثرترین خاکهای دانه ای متراکم هستند که از شن و ماسه تشکیل شده اند.

ذرات موجود در خاک منسجم ریز و بسته بندی شده اند. وقتی خشک است ، سخت است و وقتی مرطوب است ، پلاستیکی است و به راحتی قالب می شود.

0 نظر

کد امنیتی

ارسال نظر