کولتیواتور دیزلی

  • 0 نظر

کولتیواتور دیزلی

ابزار ها و تجهیزات بسیاری برای تسهیل و توسعه صنعت کشاورزی تولید و به بازار عرضه شده اند. هدف تولید این ابزار و تجهیزات افزایش بهره وری و بالا بردن کیفیت این صنعت و در عین حال کاهش زحمت و سختی کار است. هر کدام از تجهیزات و ابزارآلات در مراحل مختلفی همچون شخم زدن خاک، هوادهی، کشت، آبیاری و برداشت کاربرد دارند. یکی از این ابزارها کولتیواتور است. در این مطلب می‌خواهیم به بررسی کولتیواتور و به خصوص نوع دیزلی آن بپردازیم پس با ما همراه باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه نصب و راه اندازی موتور تک دیزلی مراجعه کنید.


کولتیواتور چیست؟

قبل از اینکه به طور اختصاصی به معرفی کولتیواتور دیزلی بپردازیم بهتر است به طور کلی با این دستگاه آشنا شویم. کولتیواتور یکی از دستگاه‌های پرکاربرد و کارآمد در صنعت کشاورزی است که قابلیت استفاده چند منظوره دارد. به طور کلی از این دستگاه در مراحل خاک ورزی ثانویه استفاده می‌شود. از این دستگاه در هوادهی به خاک‌های سطحی، نرم کردن خاک و حتی جا به جایی ابزارهای کوچک کشاورزی استفاده می‌شود. با توجه به کاربرد وسیع و عملکرد این دستگاه انواع و مدل‌های مختلفی از آنها طراحی و تولید شده اند که به طور کلی به سه دسته کولتیواتور بنزینی، کولتیواتور دیزلی و دستی تقسیم بندی می‌شوند. که قیمت کولتیواتور دیزلی به دلیل قدرت بیشتر از دو نوع دیگر بیشتر است. در ادامه به بررسی کولتیواتور دیزلی می‌پردازیم پس با ما همراه باشید.


کاربرد کولتیواتور دیزلی

کولتیواتور دیزلی یک دستگاه بسیار کاربردی در صنعت کشاورزی مدرن است. به دلیل کاربردهای متنوع این دستگاه خرید و فروش کولتیواتور دیزلی رواج بیشتری پیدا کرده است. از کاربردهای دستگاه کولتیواتور دیزلی می‌توان به هوادهی به خاک‌های سطحی، بارکشی، از بین بردن علف‌های هرز و حتی جا به جایی برخی ابزار و وسایل در باغ‌ها و زمین زراعتی اشاره کرد. همچنین از این دستگاه برای نرم کردن، سله شکنی، مخلوط کردن خاک‌های سطحی نیز استفاده می‌شود. استفاده از این دستگاه آسان است و نیاز به قوه بدنی زیادی ندارد. درست است که تمام این مراحل را می‌توان به صورت دستی هم انجام داد اما استفاده از ابزار و تجهیزات هوشمند به افزایش سرعت و راحتی بیشتر کمک می‌کند. می‌توان متعلقات دیگری نیز به کولتیواتور دیزلی اضافه کرد و کاربری آن را تغییر کرد. یکی از دلایل فروش کولتیواتور دیزلی کاربردهای متنوع آن است.


کولتیواتوردیزلیاجزای کولتیواتور دیزلی

در ادامه به معرفی و بررسی اجزای کولتیواتور دیزلی میپردازیم. با ما همراه باشید.


موتور کولتیواتور دیزلی

فروش کولتیواتور دیزلی در مدل‌ها و انواع مختلفی انجام می‌شود در این دستگاه‌ها از موتورهایی با 5 تا 14 اسب بخار استفاده شده است که شما می‌توانید به نسبت نیاز خود مدل مناسب را انتخاب کنید. موتور موثرترین عامل در قیمت کولتیواتور دیزلی است.


گیربکس کولتیواتور

فروش کولتیواتور دیزلی همچنین با تقسیم بندی بر اساس گیربکس و سیستم دنده ای نیز انجام می‌شود. سیستم دنده ای از 1 تا 7 است اما اکثر کولتیواتور های موجود در بازار از نوع سه دنده است که شامل دو دنده جلو و یک دنده عقب است. همچنین علاوه بر سه دنده‌ها نوع‌های دیگری نیز موجود است. به عنوان مثال دو دنده که یک دنده جلو و یک دنده عقب دارد. همچنین نوع چهار دنده که شامل دو دنده جلو و یک دنده عقب یا کولتیواتور مدل شش دنده که سه دنده جلو، سه دنده عقب است. همچنین فروش کولتیواتور در مدل هفت دنده نیز انجام می‌شود که دارای خاصیت چهار دنده جلو و خاصیت سه دنده عقب است.


چرخ‌ها کولتیواتور

از دیگر اجزای کولتیواتور چرخ است. نوع چرخ تعبیه شده در کولتیواتور به کاربرد آن بستگی دارد. به عنوان مثال چرخ‌های پلاستیکی مناسب مدل‌هایی هستند که جهت کارهای سبک و بارکشی انتخاب می‌شوند. چرخ آهنی مناسب دستگاه‌هایی هستند که جهت شخم زدنی و هوادهی خریداری می‌شوند. همچنین مدل‌هایی کخ دارای چرخ‌های آهنی استوانی هستند مناسب شخم زدن در شالیزار و مزارع اند. فروش کولتیواتور دیزلی نیز در 4 سایز انجام می‌شود.

نورافشان مفتخر است تا تمام اطلاعات مورد نیاز موتور پمپ دیزلی را در اختیار شما قرار دهد


مشخصات فنی کولتیواتور دیزلی

از کولتیواتور های دیزلی در زمین‌های بزرگ استفاده می‌شود زیرا قدرت خوبی را فراهم می‌کنند. فرمان آن نیز قابلیت چرخش تا 360 درجه را دارد. کولتیواتور دیزلی بهترین انتخاب برای زمین‌های زراعتی همچون صیفی جات و شالیزار هاست و بیشترین فروش کولتیواتور دیزلی در این نوع زمین هاست. زیرا قدرت این دستگاه بسیار بالاست. همچنین توانایی مانور آن نیز مناسب است زیرا از نظر وزن و عرض متعادل است. همانطور که گفتیم قدرت این دستگاه بالا و مصرف سوخت آن بهینه است. لازم به ذکر است که قیمت کولتیواتور دیزلی نیز به نسبت بالاست. این دستگاه در دو نوع استارتی و هندلی موجود است و از معروف‌ترین برندها می‌توان به کاما، هوندا، ویما، کویین، یوروسیستم، چینی و غیره اشاره کرد.


قیمت کولتیواتور دیزلی

قیمت کولتیواتور دیزلی به موارد مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال قیمت موتور عامل بسیار مهم و تاثیرگذاری است. مشخص است که هر چقدر قدرت موتور بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود و طبعا بر روی قیمت نهایی کالا تاثیر خواهد گذاشت. از طرف دیگر برند نیز عامل تعیین کننده دیگری در قیمت است. برندهای اروپایی قیمت‌های بیشتری نسبت به برندهای چینی دارند. قیمت کولتیواتور دیزلی به اجزای دیگر دستگاه از جمله چرخ‌ها نیز بستگی دارد. بدیهی است که هر چقدر مقاومت چرخ‌ها بیشتر و جنس به کار رفته آن قوی‌تر باشد قیمت کولتیواتور دیزلی بیشتر است. گیربکس و تعداد دنده نیز از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت کولتیواتور دیزلی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مطالعه کولتیواتور بنزینی بپردازید.


خرید کولتیواتور دیزلی

قبل از خرید ضروری است که چند نکته مهم را مد نظر قرار دهید. اولین مورد نوع کولتیواتور مورد نظر شماست. اینکه کولتیواتور دیزلی، بنزینی یا دستی برای شما مناسب است. همچنین باید توان و قدرت دستگاه را نیز با توجه به نیاز خود تعیین کنید. همچنین فاکتورهایی همچون قیمت کولتیواتور دیزلی، برند، امکان تغییر کاربری و امکان نصب متعلقات را نیز باید در هنگام خرید کولتیواتور در نظر بگیرید.

در این مطلب به معرفی و بررسی کولتیواتور دیزلی پرداختیم. در ابتدا به طور مختصر این دستگاه را معرفی کردیم و سپس به ویژگی‌های ظاهری و فنی آن پرداختیم. همانطور که متوجه شدیم کولتیواتور یک دستگاه در صنعت کشاورزی است که جهت امور مختلفی از جمله هوادهی، نرم کردن بستر و از بین بردن علف‌های هرز به کار می‌رود.

0 نظر

کد امنیتی

ارسال نظر

محصولات مرتبط

تجارت بین الملل سعدی

موتور دیزلی KD170 F/FE

موتور دیزلی KD170 F/FE

موتور دیزلی KD192FS-E

موتور دیزلی KD192FS-E

موتور دیزلی KD2V80

موتور دیزلی KD2V80

موتور دیزلی KD292F

موتور دیزلی KD292F

موتور برق دیزلی Koop مدل KDF4000XE

موتور برق دیزلی Koop مدل  KDF4000XE

موتور برق دیزلی Koop مدل KDF6700Q-3D

موتور برق دیزلی Koop مدل KDF6700Q-3D

موتور پمپ دیزلی Koop مدل KDP80CLE

موتور پمپ دیزلی Koop مدل KDP80CLE

موتور پمپ دیزلی Koop مدل KDP80L

موتور پمپ دیزلی Koop مدل KDP80L

موتور تک دیزلی Koop مدل KD170F

موتور تک دیزلی Koop مدل KD170F

موتور تک دیزلی Koop مدل KD178F

موتور تک دیزلی Koop مدل  KD178F

موتور تک دیزلی Koop مدل KD186FANE

موتور تک دیزلی Koop مدل  KD186FANE

موتور تک دیزلی Koop مدل KD192FNE

موتور تک دیزلی Koop مدل KD192FNE

موتور دیزلی koop مدل دو سیلندر KD2V80

موتور دیزلی koop مدل دو سیلندر KD2V80