موتور ژنراتور بنزینی

  • 1 نظر

موتور ژنراتور بنزینی از ضروری ترین تجهیزات برای ذخیره و تولید برق در بسیاری از مشاغل است. صاحبان این مشاغل می توانند از ژنراتور بنزینی برای ذخیره برق استفاده کنند. در ادامه مطلب به توضیح درباره نحوه کار و انواع موتور ژنراتور بنزینی می پردازیم.

یک موتور تک بنزینی در واقع انرژی شیمیایی یا مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. از این نوع ژنراتورها می توان برای مصارف مختلف از خانه های کوچک گرفته تا مشاغل صنعتی استفاده کرد.

آیا می خواهید در هنگام خراب شدن شبکه برق سراسری، برق را ذخیره کنید؟ به جای نصب یک سیستم پشتیبان دائمی گران قیمت، می توانید بین دو نوع موتور ژنراتور بنزینی یا دیزلی که بسیار مقرون به صرفه هستند یکی را انتخاب کنید.


نحوه کار ژنراتور بنزینی

ژنراتور بنزینی در واقع برق ایجاد نمی کند بلکه انرژی مکانیکی یا شیمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. آنها این کار را با گرفتن انرژی مکانیکی و تبدیل مجدد آن به انرژی الکتریکی با وارد کردن الکترون ها از منبع خارجی از طریق یک مدار الکتریکی انجام می دهند. ژنراتور در اصل موتور الکتریکی است که به صورت معکوس کار می کند و انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند.

بعنوان مثال برخی از ژنراتورهای الکتریکی مانند سد هوور سیل، عظیم هستند و با انتقال نیرو ایجاد شده توسط توربین های تبدیل آب به برق، انرژی بسیار زیادی را تأمین می کنند. با این حال، تولیدكنندگان مسكونی و تجاری بسیار كوچك هم به منابع سوختی سنتی تری مانند دیزل، گاز و پروپان متكی هستند تا قدرت مکانیکی ایجاد كنند تا پس از آن بتواند جریان الکتریسیته، القا كنند.

هنگامی که یک جریان الکتریکی برقرار شد، از طریق سیم های مسی هدایت می شود تا دستگاه های خارجی، دستگاه ها یا کل سیستم های الکتریکی را به کار بیندازد. تأمین منظم برق برای برخی مشاغل حیاتی است و ژنراتور بنزینی در واقع نیروی الکتریسیته را برای آن ها ذخیره می کند.

ژنراتورهای مدرن را می توان به اصل القای الکترومغناطیسی مایکل فارادی نسبت داد. فارادی کشف کرد که وقتی یک هادی در یک میدان مغناطیسی حرکت می کند، می تواند بارهای الکتریکی ایجاد کرده و جریان ایجاد کند. در ابتدایی ترین حالت، یک ژنراتور الکتریکی چیزی غیر از الکترومغناطیس است - سیم در حال حرکت در نزدیکی یک آهنربا برای هدایت جریان برق، شبیه فشار پمپ آب از طریق لوله کار می کند.همچنین شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مطالعه موتور پمپ دیزلی بپردازید.

موتور ژنراتور بنزینی

قطعات واجزای ژنراتور بنزینی

یک موتور ژنراتور بنزینی نه بخش دارد، همه آنها در رساندن انرژی به جایی که بیشتر مورد نیاز است نقش دارند.

قطعات ژنراتور عبارتند از:

موتور: 

موتور انرژی لازم را به ژنراتور می دهد. قدرت موتور تعیین می کند چقدر برق می تواند تأمین کند.

آلترناتیو: که تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی را انجام می دهد. دارای دو بخش متحرک و ثابت است که برای ایجاد میدان الکترومغناطیسی و حرکت الکترونها تولید برق کار می کند.

سیستم سوخت:

سیستم سوخت این امکان را برای ژنراتور فراهم می کند تا انرژی لازم را تولید کند. این سیستم شامل یک مخزن سوخت، یک پمپ سوخت، یک لوله که مخزن را به موتور وصل می کند و یک لوله بازگشت است. یک فیلتر سوخت قبل از رسیدن موتور، زباله ها را از بین می برد و انژکتور سوخت را به داخل محفظه احتراق می راند.

تنظیم کننده ولتاژ:

این مؤلفه به کنترل ولتاژ برق تولید شده کمک می کند. همچنین در صورت نیاز به تبدیل برق از AC به DC کمک می کند.

سیستمهای خنک کننده و اگزوز:

ژنراتورها گرمای زیادی ایجاد می کنند. سیستم خنک کننده باعث می شود دستگاه بیش از حد گرم نشود.

سیستم روغن کاری:

قطعات کوچک و متحرک زیادی در داخل ژنراتور وجود دارد. برای اطمینان از عملکرد درست و محافظت از آنها در برابر سایش بیش از حد، روغن کاری آنها با روغن موتور ضروری است. میزان روغنکاری باید به طور مرتب بررسی شود، به طور معمول بعد از هر 8 ساعت کار.

شارژر باطری:

برای راه اندازی ژنراتور از باتری ها استفاده می شود. شارژر باتری کامپوننت کاملاً اتوماتیک است که اطمینان حاصل می کند باتری با وجود ولتاژ پایین، آماده است تا در صورت لزوم از آن خارج شود.

مطلب پیشنهادی: ماله پروانه ای

صفحه کنترل:

کنترل پنل، تمام جنبه های عملکرد ژنراتوربنزینی را از راه اندازی و سرعت کار تا خروجی را کنترل می کند. واحدهای مدرن حتی قادر به حس کردن هنگام قطع شدن یا بیرون آمدن نیرو هستند و می توانند ژنراتور را بطور خودکار روشن یا خاموش کنند.

قاب:

این بدنه ژنراتور بنزینی است و بخشی است که ما می بینیم. ساختاری که همه آن را در جای خود نگه داشته است و در واقع قسمت خارجی و بدنه دستگاه است که آن را پوشش داده و در خود نگاه می دارد.

یک ژنراتور بنزینی از موتور جرقه زنی و سوخت بنزین برای تولید برق استفاده می کند. از طرف دیگر، یک دیزل ژنراتور از موتور احتراق فشرده سازی و دیزل استفاده می کند تا از یک ژنراتور برقی برای تولید برق استفاده کند.

در داخل یک ژنراتور بنزینی، "یک موتور احتراق داخلی مخلوطی از سوخت و هوا را به محفظه احتراق تزریق می کند، جایی که یک پیستون مخلوط را فشرده می کند. یک جرقه سوخت را آتش می زند، پیستون را به سمت پایین هدایت می کند و میل لنگ را می چرخاند.

ژنراتور بنزینی

خنک کننده

ژنراتورها با خنک کننده هوا یا با مایع خنک می شوند. این که ژنراتور قابل حمل دیزل باشد یا بنزین کار کند، واحدهای دارای مایع معمولاً گرانتر هستند و برای پروژه های بزرگتر مورد استفاده قرار می گیرند.

صاحبان خانه که می خواهند ژنراتور قابل حمل برای قطع برق کوتاه مدت، داشته باشد، ممکن است بخواهند یک تولیدکننده بنزین قابل حمل با سرعتی مناسب در نظر بگیرند. برای استفاده طولانی مدت یا طولانی مانند مصارف شغلی و خانه های دورافتاده، یک مولد دیزل قابل حمل با مایع خنک کننده و در عین حال گران تر - ممکن است بهترین انتخاب باشد.

انتخاب مناسب نوع ژنراتور:

ژنراتور بنزینی کوچکتر برای خانه های کوچک و تک خانواده ای مناسب هست. خانه های بزرگتر یا ساختمان هایی که برای نیازهای اساسی تخصصی مانند تجهیزات پزشکی به نیروی بیشتری احتیاج دارند، ممکن است به یک مولد با بازده بیشتر احتیاج داشته باشند. اما توجه داشته باشید: هرچه وات یک ژنراتور قابل حمل بالاتر باشد، قیمت موتور بنزینی نیز بالاتر می رود.


راهنمای خرید ژنراتور بنزینی

خرید صحیح ژنراتور بنزینی به آسانی انجام می شود اول باید تصمیم بگیرید که آیا این وسیله برای مدت زمان طولانی استفاده می شود یا کوتاه ، لوازم مورد نیاز آن چیست و البته بودجه شماچه قدر است. برای راهنمایی و همچنین نصب تخصصی با یک متخصص برق که در این زمینه کار می کند، تماس بگیرید.

ژنراتورهای برقی ماشینهای مستقل هستند که در صورت عدم دسترسی به شبکه محلی، برق را تأمین می کنند. از ژنراتورهای صنعتی معمولاً برای تأمین برق تهیه پشتیبان از تأسیسات، مشاغل یا خانه ها در هنگام قطع برق استفاده می شود و در مناطقی که یک شبکه الکتریکی محلی در دسترس نیست یا دسترسی آن دشوار است مانند عملیات معدنکاری و کشاورزی یا حتی پیشرفت های جدید و ساخت و ساز از آن استفاده می شود.

خریدن ژنراتور بنزینی برای هر نوع نیازی ممکن است. بعضی از ژنراتورهای برقی دستگاههای قابل حمل و کوچکی هستند که برای کمپینگ یا سرگرمی مورد استفاده قرار می گیرند و از آن برای تأمین مقادیر کمی از انرژی فقط برای چند دستگاه استفاده می کنند. برخی دیگر تاسیسات دائمی هستند که می توانند یک خانه کامل را تامین کنند. ژنراتورهای صنعتی قدرتمندتر، قادر به حفظ قدرت کامل در تأسیسات تولیدی، بیمارستان ها و مجتمع های اداری هستند.

وقتی برق می رود،یک موتور ژنراتور بنزینی می تواند خانه شما را در زمستان گرم یا در تابستان خنک نگه دارد.این می تواند غذای شما را سرد،آشپزی آشپزخانه و شارژ کامپیوتر و تلفن شما را حفظ کند.

ما برای کمک به شما در خرید موتور ژنراتور بنزینی، جدیدترین ژنراتورهای خانگی را آزمایش، ارزیابی و مقایسه می کنیم.

اولویت های قدرت خود را بدانید

ژنراتورها با اندازه گیری در وات، با خروجی برق فروخته می شوند.مقدار توان آن ها تعیین می کند که چند چراغ و لوازم خانگی را می توانید به طور هم زمان روشن کنید.کیفیت و سازگاری آن قدرت تعیین می کند که چقدر خوب کار می کنند.موتور برق لانسین از انواع موتور برق بنزینی می باشد.

برای تأمین برق می توان ازژنراتور بنزینی، ژنراتور دیزلی، ژنراتورگاز طبیعی، ژنراتور پروپان و ژنراتورهای دو سوخت استفاده کرد. که تمامی انواع ژنراتور ها را می توانید از شرکت نورافشان  تهیه کنید.

1 نظر

کد امنیتی

ارسال نظر